Ανοιχτός Κύκλος Συναντήσεων - Συζητήσεων: "Παρουσίαση Εργαστηρίου Μοριακής Βιολογίας και Ανοσολογίας (ΕΜΒΙΑ)", 26/01/2013

Σας καλούμε να παρευρεθείτε στον ανοιχτό κύκλο συναντήσεων – συζητήσεων που συνδιοργανώνουν το Γραφείο Καινοτομίας και Μεταφοράς Τεχνογνωσίας του Πανεπιστημίου Πατρών σε συνεργασία με το Επιμελητήριο Αχαΐας, το Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2013. Η συνάντηση θα γίνει στην αίθουσα του Επιμελητηρίου Αχαΐας με θέμα: «Παρουσίαση Εργαστηρίου Μοριακής Βιολογίας και Ανοσολογίας (ΕΜΒΙΑ)».
Στόχος των συναντήσεων είναι η παρουσίαση των ερευνητικών δραστηριοτήτων και των καινοτόμων ιδεών των ερευνητών του Πανεπιστημίου Πατρών. Οι συζητήσεις που θα γίνουν αφορούν συγκεκριμένες ευρεσιτεχνίες και κοινό (ιατρικές υπηρεσίες & δυνητικούς επενδυτές) με στόχο να γίνουν περισσότερο στενές οι σχέσεις των ιατρικών υπηρεσιών με την έρευνα. Επιδιώκεται η ανταλλαγή πληροφόρησης τόσο για τις ερευνητικές δυνατότητες του Πανεπιστημίου Πατρών όσο και για τα ζητήματα ανάπτυξης των ιατρικών υπηρεσιών.
Περισσότερες πληροφορίες αναφορικά με τις ιδέες/υπηρεσίες που θα παρουσιαστούν θα βρείτε ακολούθως. Παραμένουμε στην διάθεσή σας για κάθε επιπλέον διευκρίνιση,
Γραφείο Καινοτομίας και Μεταφοράς Τεχνογνωσίας
Τηλ.: 2610996635, 2610969042
E-mail: itto@upatras.gr

Ανοιχτός Κύκλος Συναντήσεων – Συζητήσεων
Σάββατο 26-1-2013 και ώρα 11:00 - 12:00  Συσκευής Ασύρματης Ηλεκτροδιέγερσης για Θεραπεία Ελκών – Κατακλίσεων – Εγκαυμάτων
Σάββατο 26-1-2013 και ώρα 12:00 - 13:00  Έλεγχος αυτοαντισωμάτων για τη Βαριά Μυασθένεια
Η συμμετοχή είναι ελεύθερη.

Files: